Ludzie nie wiedzą co określa się mianem termodrewna

Ludzie nie wiedzą co określa się mianem termodrewna

Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczony. Jeżeli przeczytaliście tytuł mojego tekstu a zapewne przeczytaliście, domyślacie się o co mi chodzi. Ludzie nie wiedzą czym jest termodrewno. Nie rozumiem jak można nie wiedzieć More »

Idealny kantor i jego usługa

Idealny kantor i jego usługa

Coraz częściej już szukamy pomocy różnych kantorów, które to mogą nam już pomóc w zakupie taniej waluty. Na pewno dzisiaj kantory internetowe oferują nam już bardzo atrakcyjne oferty takich walut, z których More »

Dobre jakościowo kołdry hotelowe

Dobre jakościowo kołdry hotelowe

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym gdzie kupić do hotelu odpowiednie kołdry. Jak się okazuje większość z was ma z tym nie lada problem. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy tak More »

Kariera w zawodzie księgowej

Kariera w zawodzie księgowej

Każdy z nas ma prawo do dokonywania własnych wyborów. Dzięki temu w pełni przejmujemy kontrolę nad naszym życiem oraz karierą zawodową. Pewne decyzje mogą mieć wpływ na nasze życie, dlatego zawsze należy More »

Cennik w wypożyczalniach samochodów

Cennik w wypożyczalniach samochodów

Ceny bywają bardzo różne, dlatego naszym zadaniem jest porównać kilka wypożyczalni. Wtedy trafi nam się taka wypożyczalnia samochodów warszawa tanio, która będzie miała coś, co spełni nasze oczekiwania. Na pewno zwracamy uwagę More »

 

Co mogą zrobić rodzice?

Rodzice powinni również zwrócić uwagę, kiedy dziecko nie toleruje przytulania lub nie lubi delikatnego dotyku, jak na przykład głaskania, jest zbyt wrażliwie na dźwięki lub światło, częściej niż inne dzieci w jego wieku płacze i jest bardzo drażliwe. Niemowlęta z takimi nieprawidłowościami jak zaburzenia integracji sensorycznej u niemowląt mogą mieć również niespokojny sen, w nocy często się budzić, spać krótko, zasypiać lub budzić się z płaczem.

Co jeszcze jest powodem do niepokoju?

U dzieci w okresie po niemowlęcym, zazwyczaj na pierwszy plan wysuwają się kłopoty z regulacją zachowania. Często wpadają w złość, mają kłopot ze zmianą aktywności, a jednocześnie mogą nieustannie wykonywać jakieś ruchy swoim ciałem. Mogą być bardzo wrażliwe na hałasy lub na dotyk. Wtedy często mamy do czynienia z taką dysfunkcją jak zaburzenia integracji sensorycznej u niemowląt. Ponieważ przetwarzanie bodźców stanowi dla dzieci problem, mogą reagować rozdrażnieniem i niepokojem w miejscach, gdzie jest ich dużo, takich jak markety, zatłoczone autobusy i inne środki komunikacji miejskiej. Niektóre dzieci mają również potrzebę specyficznej stymulacji: uwielbiają obracać się na karuzeli, kręcą się wokół własnej osi lub wspinają się i biegają więcej niż ich rówieśnicy, mogą tez szarpać się podczas zasypiania. Dysfunkcja taka jak zaburzenia integracji sensorycznej u niemowlat może dotyczyć również jamy ustnej, niektóre dzieci jedzą tylko jeden lub dwa określona rodzaje pokarmu, np. potrawy mączne, papki, a nie tolerują bardziej zróżnicowanej struktury pokarmu.

U starszych dzieci można zauważyć, przede wszystkim, trudności w czynnościach samoobsługowych, czyli w ubieraniu się, wiązaniu butów, posługiwaniu się sztućcami. Sygnałami, jakie mogą docierać ze szkoły są problemy z pisaniem i rysowaniem, szybkie męczenie się, szczególnie przy wykonywaniu precyzyjnych zadań, długim siedzeniu w ławce. Takie dziecko może być postrzegane jako mało inteligentne lub leniwe co jest bardzo krzywdząca opinią. Warto wtedy wdrożyć terapię sensoryczną, oczywiście po postawieniu diagnozy.