Ludzie nie wiedzą co określa się mianem termodrewna

Ludzie nie wiedzą co określa się mianem termodrewna

Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczony. Jeżeli przeczytaliście tytuł mojego tekstu a zapewne przeczytaliście, domyślacie się o co mi chodzi. Ludzie nie wiedzą czym jest termodrewno. Nie rozumiem jak można nie wiedzieć More »

Idealny kantor i jego usługa

Idealny kantor i jego usługa

Coraz częściej już szukamy pomocy różnych kantorów, które to mogą nam już pomóc w zakupie taniej waluty. Na pewno dzisiaj kantory internetowe oferują nam już bardzo atrakcyjne oferty takich walut, z których More »

Dobre jakościowo kołdry hotelowe

Dobre jakościowo kołdry hotelowe

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym gdzie kupić do hotelu odpowiednie kołdry. Jak się okazuje większość z was ma z tym nie lada problem. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy tak More »

Kariera w zawodzie księgowej

Kariera w zawodzie księgowej

Każdy z nas ma prawo do dokonywania własnych wyborów. Dzięki temu w pełni przejmujemy kontrolę nad naszym życiem oraz karierą zawodową. Pewne decyzje mogą mieć wpływ na nasze życie, dlatego zawsze należy More »

Cennik w wypożyczalniach samochodów

Cennik w wypożyczalniach samochodów

Ceny bywają bardzo różne, dlatego naszym zadaniem jest porównać kilka wypożyczalni. Wtedy trafi nam się taka wypożyczalnia samochodów warszawa tanio, która będzie miała coś, co spełni nasze oczekiwania. Na pewno zwracamy uwagę More »

 

INSTRUMENT PERKUSYJNY, CZYLI BOGOS

Bardzo interesującymi są instrumenty perkusyjne. W dzisiejszych czasach zalicza się do nich instrument o nazwie: bongos. Jest to instrument perkusyjny pochodzenia kubańskiego, który został zbudowany z połączonych bębenków o identycznej wysokości korpusu oraz zróżnicowanych średnicach. Jednak jak jest on zbudowany i z czego się składa?. Korpus bongosów (oryginalnych) wykonany jest z poszczególnych klepek drewnianych, z jednostronnie naciągniętą membraną stanowiącą skórę kozła. Jednak ówcześnie zastępuje się ją skórą z cielaka czy bizona. Przechodząc do korpusu należy zaznaczyć, iż przyjmuje on pewien kształt walca bądź stożka ściętego. Jaka jest wysokość korpusu? Waha się ona pomiędzy czternaście, a dwadzieścia centymetrów. Przechodząc do mniejszego bębenka rozbieżność ta zaczyna się od dwunastu, a kończy na piętnastu centymetrach. Ciekawostką dość istotną jest, iż współczesne bongosy zaopatrzone są w swoistą metalową obręcz oraz śruby naciągowe, które pozwalają na określoną regulację napięcia tak zwanej membrany. Nie powinno się jednak zapominać, iż po skończonej grze powinno się w odpowiedni sposób rozluźnić skórę znajdującą się na instrumencie z grupy perkusyjnych.

BONGOS, CZYLI WSPÓŁCZESNY INSTRUMENT PERKUSYJNY

Przypominając bongos jest to instrument perkusyjny pochodzenia kubańskiego, który został zbudowany z połączonych bębenków o identycznej wysokości korpusu oraz zróżnicowanych średnicach. Bongosy pobudza się poprzez uderzenia wskazanymi palcami w różnorodne miejsca membrany. W związku z czym istnieje ogrom technik gry na opisywanych bongosach. Dość popularną stała się technika przyjmująca nazwę Martillo. To właśnie w tym miejscu należy wskazać zasady użytkowania bongosów.

Należy jednak pamiętać, iż współczesne bongosy zaopatrzone są w swoistą metalową obręcz oraz śruby naciągowe, które pozwalają na określoną regulację napięcia tak zwanej membrany. Pierwszym krokiem jest naciągnięcie prawdziwej skóry przed grą, a przechodząc do popuszczania w chwili, kiedy postanowiono zakończyć grę. Natomiast jeżeli membrany są dość suche powinno się posmarować dłonie olejem zawierającym tak zwaną lanolinę.