Ludzie nie wiedzą co określa się mianem termodrewna

Ludzie nie wiedzą co określa się mianem termodrewna

Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczony. Jeżeli przeczytaliście tytuł mojego tekstu a zapewne przeczytaliście, domyślacie się o co mi chodzi. Ludzie nie wiedzą czym jest termodrewno. Nie rozumiem jak można nie wiedzieć More »

Idealny kantor i jego usługa

Idealny kantor i jego usługa

Coraz częściej już szukamy pomocy różnych kantorów, które to mogą nam już pomóc w zakupie taniej waluty. Na pewno dzisiaj kantory internetowe oferują nam już bardzo atrakcyjne oferty takich walut, z których More »

Dobre jakościowo kołdry hotelowe

Dobre jakościowo kołdry hotelowe

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym gdzie kupić do hotelu odpowiednie kołdry. Jak się okazuje większość z was ma z tym nie lada problem. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy tak More »

Kariera w zawodzie księgowej

Kariera w zawodzie księgowej

Każdy z nas ma prawo do dokonywania własnych wyborów. Dzięki temu w pełni przejmujemy kontrolę nad naszym życiem oraz karierą zawodową. Pewne decyzje mogą mieć wpływ na nasze życie, dlatego zawsze należy More »

Cennik w wypożyczalniach samochodów

Cennik w wypożyczalniach samochodów

Ceny bywają bardzo różne, dlatego naszym zadaniem jest porównać kilka wypożyczalni. Wtedy trafi nam się taka wypożyczalnia samochodów warszawa tanio, która będzie miała coś, co spełni nasze oczekiwania. Na pewno zwracamy uwagę More »

 

Mycie rąk jest bardzo ważne

Wielu osobom wydaje się, że ręce należy myć po wizycie w ogrodzie czy innych pracach. Nic bardziej mylnego. Nawet na pozornie czystych dłoniach mogą znajdować się bakterie, które „łapiemy” podczas zwykłych codziennych czynności. Mycie rąk jest niezwykle istotne. Dozowniki mydła powinny znajdować się licznie niemal w każdej placówce. Szczególnymi wylęgarniami bakterii są takie miejsca, gdzie znajduje się dużo ludzi na przykład szpitale, szkoły, przychodnie i tak dalej.

W każdej placówce musza być umywalki i dozowniki do mydła.

Jak donoszą badania, ponad osiemdziesiąt procent sezonowych infekcji łapiemy poprzez bakterie i wirusy znajdującym się na sprzęcie biurowym. Na klawiaturze komputera mogą znajdować się bakterie kałowe, gronkowiec złocisty, jak i pałeczki zapalenia płuc. W codziennym kontakcie z drugą osobą przekazujemy sobie mnóstwo bakterii uściskiem ręki. Dlatego tak ważne jest aby w każdym biurze i miejscu pracy znajdowały się dozowniki mydła, a ręce powinno się myć jak najczęściej. Powiedzenie „częste mycie skraca życie” w przypadku rąk jest zdecydowanie chybione. Należy je myć często, tym bardziej, że sezon grypowy w pełni. Mycie dłoni ciepłą wodą i mydłem, usuwa ponad dziewięćdziesiąt procent typowych zanieczyszczeń, a powtarzanie tej czynności kilka razy dziennie może uchronić przed wieloma chorobami bakteryjnymi, wirusowymi czy pasożytami.. Powszechnie złym nawykiem jest samo płukanie dłoni sama woda nie zmywa brudu ani nie usuwa bakterii.

Jak zatem dbać o higienę dłoni? Należy podejść do takich urządzeń jak dozowniki mydła i skorzystać z nich. Aby pozbyć się bakterii z rąk, należy na ich mycie przeznaczyć co najmniej 40 sekund i używać ciepłej lub letniej wody. Wbrew pozorom nie można myć samych koniuszków palców, które wydają nam się bardzo brudne, należy je myć całe, aż po nadgarstki. Raz na jakiś czas, gdy są szczególnie brudne, należy również wyszorować je szczoteczką. Korzystajmy ze specjalnych kosmetyków do mycia mydła w kostce, płynie i żelu. Przypadkowe środki myjące, jak te do mycia naczyń, silnie wysuszają skórę i powodują podrażnienia.